هر پنجشنبه نقاشي در پياده راه هنر كيش فرصت درك مفاهيم ديني و اجتماعي

جمعي از كودكان جزيره كيش تصاويري از حضرت جواد الائمه (ع) را در حال دعا در قاب نقاشي خود به تصوير كشيدند.

به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش برنامه هر پنجشنبه نقاشي كه هر هفته با يك يا دو موضوع در پياده راه هنر برگزار مي شود اين هفته و به مناسبت گراميداشت شهادت نهمين اختر تابناك آسمان امامت و ولايت، با موضوع امام جواد (ع) در حال دعا برگزار شد و فضاي معنوي زيبايي را براي كودكان فراهم كرد تا بيشتر با زندگي اهل بيت عليهم السلام و بزرگان ديني آشنا شوند.

اين برنامه هر پنجشنبه با هدف فراهم كردن فضايي آموزشي و شاد براي كودكان، نوجوانان و خانواده هاي ساكنان و گردشگران در پياده راه هنر جنب تالار شهر برگزار مي شود. در اين برنامه يك بنر 50 متري سفيد در پياده راه هنر نصب شده كه در بخش هاي جداگانه به نقاشي هاي گروه سني كودكان، نوجوانان و بزرگسالان اختصاص مي يابد. بوم هاي جداگانه اي نيز براي افرادي كه در زمينه نقاشي از مهارت بيشتري برخوردارند در نظر گرفته شده است. 

اين هفته براي كودكان دو موضوع امام جواد (ع) در حال دعا و يك سبد ميوه در نظر گرفته شده بود. بسياري از والدين تلاش مي كردند تا با توصيف شخصيت و مراحل زندگي اين امام بزرگوار كودكان خود را بيشتر با زواياي گوناگون زندگاني حضرت جواد الائمه(ع) آشنا كنند. كودكان نيز سعي داشتند تا با خلاقيت خاص خود حالات روحاني ايشان را در حين دعا كردن به تصوير بكشند.

گفتني است  برنامه فرهنگي هر پنجشنبه نقاشي كه هر هفته در پياده راه هنر برگزار مي شود براي كودكان فرصتي ارزشمند درك مفاهيم ديني و اجتماعي است و آنها هر هفته با تلاش براي كشيدن نقاشي هاي مرتبط با موضوع برنامه با يكي از مفاهيم مهم اجتماعي، فرهنگي و يا ديني آشنا مي شوند. تا كنون محيط زيست، روزه داري، زمين پاك، محرم، كودكان فلسطيني، تابستان، سفر و....... از جمله موضوعات مختلف برنامه هر پنجشنبه نقاشي بوده است.

علاقمندان به هنر نقاشي مي توانند هر پنجشنبه از ساعت 20 و سي دقيقه تا 23 با به همراه داشتن  لوازم نقاشي خود در اين برنامه سرگرم كننده و شاد شركت كنند.

در پايان نيز در بخش هاي كودك، نوجوان و بزرگسال  به تعدادي از شركت كنندگان با ذوق جوايز ارزنده اي  اهدا مي شود.