ارائه خدمات رایگان غربالگری دیابت و فشار خون به افراد بالای 30 سال در کیش

مرکز توسعه سلامت کیش از 30 تیر تا 11 مرداد به افراد بالای 30 سال خدمات رایگان غربالگری دیابت و فشار خون ارایه می دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش گفت: مرکز توسعه سلامت کیش با هدف ارائه خدمات سلامت محور و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر و سکته های  قلبی عروقی و مغزی از 30 تیر به مدت دو هفته به شهروندان بالای 30 سال خدمات رایگان غربالگری دیابت و فشار خون ارایه می دهد.

وی افزود: در حال حاضر بيماري هاي غير واگير به عنوان مشكل عمده بهداشتي مطرح است. پیشگیری از سکته های قلبی و مغزی از طریق مراقبت های ادغام یافته دیابت و فشارخون بالا و اختلالات چربی خون و کنترل بیماری های غیر واگیر به عنوان یکی از مهمترین الویت های نظام سلامت در کشور مطرح است. در همین راستا و با برنامه ریزی های این مرکز، شهروندان می توانند با مراجعه به کارشناسان مرکز توسعه سلامت کیش از خدمات سلامت محور همچون انجام آزمایشات رایگان قند خون و کلسترول وکنترل فشار خون، ویزیت پزشکی، اندازه گیری شاخص توده بدنی و توزیع بروشور بهره مند شوند.

به گفته دکتر رضانیا، غربالگری افراد بر اساس گروه های سنی، مراقبت بیماران توسط مراقبین سلامت و درمان توسط پزشک (كنترل قد و وزن، محاسبهBMI، فشار خون، آموزش و مشاوره تغذیه)، پيگيري وضعیت بيماران در صورت عدم مراجعه توسط مراقب سلامت ، آموزش به شهروندان به ویژه بیماران و افراد در معرض خطردر مورد پیشگیری از بیماری دیابت ، پر فشاری خون و مشکلات قلبی عروقی، از جمله خدماتی است که مراقبین سلامت و پزشکان در مرکز و پایگاه های خدمات سلامت بوعلی، صدف (دیپلمات ) و کمپ سحر به شهروندان  ارائه می دهند.

شایان ذکر است  خدمات مراقبین مرکز توسعه سلامت به منظور افزایش سطح سلامت شهروندان به صورت پایش قند خون و فشار خون به صورت رایگان به مراجعان ارائه می شود.