نمایشگاه نگارگری تا آسمان در کیش گشایش یافت

نمایشگاه نگارگری "تا آسمان" متشکل از ۳۷ اثر امیرحسین آقا میری با مضامین قرآنی به مناسبت دهه مبارک فجر با حضور محمدرضا لواسانی در کیش افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این هنرمند در تمام آثار خود، مضامین قرآنی از جمله رویدادها و حوادث را تصویر گری کرده است.

محمد رضا لواسانی سرپرست سازمان منطقه ازاد کیش شامگاه سه شنبه 12 بهمن ضمن حضور در این نمایشگاه گفت: با برنامه ریزی های انجام شده در معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان، استفاده از فضای نگارخانه هنرهای معاصر کیش برای هنرمندان سهل و آسان خواهد بود و متقاضیان  برای ارائه آثار خود می توانند هماهنگی لازم را با معاونت به عمل آورند.

سرپرست سازمان منطقه ازاد کیش در ادامه بیان داشت: ارزیابی موضوعات فرهنگی از بعد کیفیت انجام می شود و از این رو آثار فاخر که تاثیرگذاری فرهنگی بسزایی بر مردم و قشرهای مختلف داشته باشد مورد حمایت بیشتر ما  قرار می گیرد.

محمد رضا لواسانی افزود: برخی فکر می کنند انحصار تنها می تواند در حوزه اقتصاد رخ دهد اما در حوزه فرهنگ و هنر نیز انحصار دیده می شود و به فضل خدا کمک می کنیم که این موضوع در کیش از بین برود.

وی اظهار داشت: توفیق حضور در شهر های مختلف وجمع هنرمندان بسیاری را داشته ام اما کیش به نوعی هنرمندان مظلومی دارد، هنرمندانی که حاضر هستند دیده نشوند و در حوزه فرهنگ و هنر به مردم خدمت ویژه کنند، خبر خوب آنکه در این دوره با برنامه ریزی مناسب اتفاقات خوبی برای اصحاب فرهنگ و هنر رقم خواهد خورد.

محمد رضا لواسانی سرپرست سازمان منطقه ازاد کیش آثار این نمایشگاه را فاخر و با کیفیت ارزیابی کرد و گفت: توصیه می کنم عزیزان علاقمند با در نظر گرفتن زمانی مناسب به نمایشگاه مراجعه و از این آثار فاخردیدن کنند.

حسین شمسیان راد سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در خصوص این نمایشگاه گفت: استاد امیرحسین آقا میری از برجسته ترین هنرمندان و اساتید حوزه نگارگری و مینیاتور اسلامی و ایرانی می باشد که در نمایشگاه های متعدد آثار بسیار گرانبهای خود را به نمایش گذاشته و استقبال زیادی را به دنبال داشته است.

سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش افزود: مجموعه نگارخانه هنرهای معاصر کیش مدت ها تعطیل و در آستانه واگذاری و تغییر کاربری بود که در مقطع جدید مدیریتی برای تبدیل به یک نگارخانه ارزشمند انتخاب شد و زمان افتتاح آن را نیز برای شب اول دهه فجر پیشنهاد دادیم تا یمن و مبارکی داشته باشد.

حسین شمسیان راد بیان داشت: نخستین نمایشگاه نیز با آثار قرآنی فاخر استاد آقامیری برپا شد تا مردم بدانند این نگارخانه محل عرضه آثار ارزشمند است و پس از این نیز برنامه هایی برای هنرمندان کیش و سراسر کشور در نظر داریم، آرزوی من این است که این محل پایگاه ارائه بهترین آثار از سراسر کشور باشد و ما با تمام وجود همکاری و استقبال می کنیم و پذیرای هنرمندان خواهیم بود.

به گفته سرپرست معاونت فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش بنای برگزاری نمایشگاه ها در نگارخانه هنرهای معاصر به نمایش گذاردن آثار فاخر است و ورکشاپ ها نیز در فضای بیرونی آن برپا می شود، بنابراین هنرمندانی که آثار درخور و شایسته در تمامی رشته های مرتبط با فضای نگارخانه مانند آثار حجمی داشته باشند مورد حمایت سازمان قرار می گیرند.

شمسیان راد در پایان تصریح کرد: آثار و هنر هایی که به اعتلای شرایط روحی مردم کیش کمک کند در نگارخانه هنرهای معاصر به نمایش گذاشته می شود.

امیر حسین آقامیری خالق آثار این نمایشگاه متولد ۱۳۵۰ در تهران است و مدرک کارشناسی نقاشی خود را از دانشگاه سوره اخذ کرده، وی همچنین مدرس نقاشی ایرانی و تذهیب در دانشگاه ها و آموزشگاه های کشور می باشد.

آقا میری ۲۷ سال از ۳۳ سال فعالیت خود در عرصه نگارگری را به خلق آثاری از مضامین و شعائر قرآنی اختصاص داده است.

شایان ذکر است این نمایشگاه از ۱۲ تا ۲۲ بهمن در نگارخانه هنرهای معاصر جزیره کیش واقع در خیابان فردوسی، میدان آبشار، بلوار هنر دایر می باشد، علاقمندان می توانند از ساعت ۱۸ تا ۲۲ در این بازه زمانی از نمایشگاه دیدن کنند.