تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد کشور

تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید محمد مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی طی نشست ویدئو کنفرانسی با بانوان شاغل در مناطق آزاد؛ ضمن گرامی داشت میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، موضوع توانمندسازی بانوان را مهم ارزیابی کرد و گفت: تشکیل اتاق فکر با حضور نخبگان و صاحب نظران در مناطق آزاد و با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار شورایعالی مناطق آزاد کشور قرار گرفته است.

سعید محمد در این ویدئو کنفرانس، افزود: بیش از یک و نیم میلیون نفر از شهرهای مختلف در مناطق آزاد زندگی می کنند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تشکیل اتاق فکر لازمه ایجاد تعامل سازنده میان جامعه بانوان و مدیران مناطق آزاد است.

مشاور رییس جمهور افزود: بخش عمده ای از آسیب های اجتماعی مسائل و مشکلات اقتصادی است و باید برای مرتفع کردن مشکلات موجود برنامه ریزی های لازم انجام شود.

به گفته محمد، توانمندسازی بانوان یکی از موضوعات مهمی است که در دستور کار دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی کشور قرار گرفته است.

وی نقش مهم سرمایه گذاران جهت ایجاد فرصت های جدید شغلی برای بانوان را فرصت مناسبی در مناطق آزاد برشمرد و گفت: استفاده بهینه از ظرفیت های سرمایه گذاران در خصوص توانمندسازی بانوان هنگام اخذ پروانه؛ به عنوان بخشی از قرارداد پیش بینی شود.