مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش:

جزیره کیش الگوی حکمروایی موثر محلی

مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش برگزار شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در مراسم تکریم و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کیش که صبح امروز در سالن اجتماعات ناحیه مقامت بسیج با حضور جمعی از مسئولان محلي برگزار شد گفت: این جمع یک وجهه مشترک دارند و آن هم بسیجی بودن است.

وی در سخنان خود افزود: در مدت مدیریت خود در پشت نمای دلنشين جزیره کیش زیبایی دیگری را مشاهده کردم که از آن به عنوان یک امتیاز ویژه یاد می‌‌کنم و آن هم چیزی نیست جز همگرایی و اتفاق نظری که در بین همه نهادهای دولتی، غیر دولتی و خصوصی وجود دارد و این ویژگی‌ها در کمتر جایی به اینگونه به چشم می‌خورد و باید به آن افتخار نمود.

وي با بيان اينكه این همگرایی به من اجازه می‌دهد تا از جزیره کیش به عنوان الگوی حکمروایی موثر محلی یاد نمایم گفت: این اخلاق را مدیران نهادها ایجاد کرده و همه واقفیم که مدیران الگوهاي سازمان خود هستند و کارکنان سعی بر این دارند تا همانند مدیران خود رفتار نمایند.

وی افزود: آنچه که از سرهنگ کناری شنیده‌ام چیزی جز تکریم نبوده و این یک برگ برنده است و موفقیت‌های بزرگ نظامی، امنیتی، داخلی و بین المللی سپاه در یک سو و اخلاق و ادب هم در سوی دیگر شما را به یک الگو تبدیل کرده است و من از این بابت بسیار خرسند بوده و امیدوارم سرهنگ میرزاده نیز این راه را ادامه دهد.

آهنگران افزود؛ انتظاری که در سازمان منطقه آزاد کیش داریم این است که در مسایل ارزشی و فرهنگی که سپاه بیشترین تجربه را در این زمینه کسب کرده ما را یاری کند.

حجت الاسلام حسن زاده امام جمعه كيش،

ضمن تقدیر و تشکر از زحمات سرهنگ کناری فرمانده سپاه ناحیه کیش افزود: عزیزانی که از جمع ما می‌روند در واقع جزو کیشوندان هستند و افتخار می‌کنیم که نام این عزیزان جزو ساکنان کیش باشد.

امام جمعه کیش ورود در مسایل اجتماعی را یکی از ماموریت‌های مهم سپاه پاسداران خواند و گفت: جا دارد تا از زحمات سرهنگ کناری که در این چند سال تلاش‌های فراوانی را در جزیره کیش و حوزه های مختلف انجام دادند تقدیر و تشکر كنيم.

حسن زاده گفت: ورود در مسایل اجتماعی باعث تقویت روحیه امید در جامعه می شود و در این مدت که ویروس کرونا در کشور وارد شده است با ورود نیروهای سپاه و بسیج در این حوزه و با تلاش‌های بسیاری انجام دادند و به افراد مبتلا به این بیماری خدمات فراوانی را ارایه دادند و قرنطینه شهر را برعهده گرفتند و این حضور در حوزه اجتماعی سبب تقویت روحیه امید در جامعه می‌شود.

وی یکی از آثار بسیار مهم حضور سپاه و بسیج در حوزه اجتماعی را تقویت ارتباط نظام و استحکام این ارتباط خواند گفت: این تقویت ارتباط بین مردم و نظام سبب می‌شود تا نگاه مردم به یک نهاد مقدس و برخواسته از انقلاب اسلامی که در مسایل اجتماعی تلاش می کند تغییر یافته و یک ارتباط مستحکم بین این دو ایجاد و همچنین باعث تقویت روزافزون امنیت در حوزه های مختلف می‌شود.

حسن زاده با اشاره به حضور باشکوه مردم در انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: حضور باورنکردنی کیشوندان با وجود تبلیغات دشمن و همچنین بیماری کرونا نشان دهنده ارتباط مردم و نظام، محصول تلاش‌های پشت صحنه سپاه و بسیج است .

شهداد کناری فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش در این مراسم با گراميداشت ياد شهداي

دو حادثه 7تیر سال 1360 و انفجار دفتر حزب جمهوری اسلامی ایران و هدف قرار دادن هواپیمای مسافری جمهوری اسلامی ایران و به شهادت رساندن 290نفر مسافر بیگناه ، حضور گسترده مردم در انتخابات را مايه مباهات خواند و اظهار داشت: ملت شریف ایران یک بار دیگر با حضور به موقع خود در پای صندوق‌های رای تمام نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند و یک حماسه و پیروزی دیگر برای ملت ایران رقم خورد.

وی افزود: بسیج و سپاه جزیره کیش با همکاری تمام مسئولان منطقه برنامه های بزرگ و با کیفیتی در سطح ملی برگزار کرده است که از جمله آنها اجرای قرارگاه تحول محله با همکاری امام جمعه کیش و امامان جماعت مساجد، اجرای برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، دفاعی و امنیتی و سایر برنامه های مفید و اثرگذار بوده است.

کناری با اشاره به برنامه مقابله با ویروس کرونا تصریح کرد: یکی از مهمترین برنامه هایی که به همت مسئولان جزیره کیش اجرا شد مقابله با ویروس کرونا بود که طرح قرنطیه خانگی به صورت محله محور در زمانی که هیچ الگویی برای مبارزه با این ویروس ارایه نشده بود در جزیره کیش اجرايي شد.

وي افزود: درحال حاضراين طرح تحت عنوان طرح حاج قاسم سلیمانی با همکاری وزارت بهداشت و درمان و سازمان بسیج در حال اجرا است که سازمان منطقه آزاد کیش هم نقش بسزایی را برعهده داشت. همچنين مرکز توسعه و سلامت کیش، ناحیه بسیج و بیمارستان کیش، هلال احمر، شرکت عمران، آب و خدمات کیش، صدا و سیما، نیروی انتظامی حضور داشتند.

سردار سالاری، فرمانده سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با اشاره به توطئه‌ها و نقشه‌های استکبار جهانی گفت: دشمنان جمهوری اسلامی از همان روز‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی با طراحی انواع نقشه‌های سیاسی، اقتصادی، ترور نخبگان و مغز‌های متفکر و تحمیل ۸ سال جنگ به میدان آمدند تا از شکل گیری نظام جهوری اسلامی ایران جلوگیری کنند، که به لطف خدا تمام نقشه‌های دشمنان نقش بر آب شد.

سردار سالاری افزود: دشمنان انقلاب که از جنگ نظامی ناامید شده اند با حربه‌های فرهنگی نیز نتوانستند راه به جایی برده و در سال‌های اخیر با فشار‌های اقتصادی سعی بر دستیابی به اهداف خود داشتند، که مشیت الهی این بود که نظام مقدس جمهوری اسلامی از تمام سختی‌ها و مشکلات سربلند بیرون آید.

سرهنگ محمد میرزاده فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش هم در این مراسم با اشاره به استفاده از تمامی ظرفیت‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله ظرفیت دانشگاهیان و نخبگان در راستای ارتقاء شاخص‌ها و پیشرفت جزیره کیش گفت: یکی از رسالت‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی فراهم کردن زمینه توسعه و پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف است.

در پایان این مراسم سرهنگ پاسدار محمد میرزاده به عنوان فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش معرفی و از زحمات و تلاش‌های سرهنگ پاسدار شهداد کناری با اهداء لوح قدردانی به عمل آمد.