مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور عرصه های بزرگ تولید و اشتغال

سرپرست سازمان منطقه آزادکیش از بهره برداری از چندین طرح گردشگری و عمرانی با سرمایه گذاری بخش خصوصی در نوروز1400 خبر داد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش ، جعفر آهنگران در پیام رسانه ای خود به مناسبت فرارسیدن سال جدید با درود بر ارواح شهدا و امام راحل(ره) ، ایثارگران و جانبازان و آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب و هموطنان عزتمند، جشن بزرگ نیمه شعبان ، سال نو  ونوروز باستانی را به همه ساکنان و گردشگران تبریک گفت.

وی افزود: خدا را شاکرم که در نخستین نوروز قرن جدید در میان مردم عزیزی هستم که توانسته اند با دستان زیباساز خود این جزیره را به یکی از بهترین،آرام ترین و زیباترین نقاط جغرافیایی کشور تبدیل کنند.

جعفر آهنگران در ادامه با اشاره به روند توسعه مناطق آزاد کشور در هشت سال اخیرگفت :  با تکمیل نسبی زیر ساخت ها در این مناطق ، رویکرد توسعه صادرات، تسهیل تولید و انتقال دانش فنی، تامین منابع و همچنین فراهم کردن نیازهای اساسی کشور به رغم همه ناملایمات از جمله تحریم های تحمیلی و آثار مخرب کرونا و سیاه نمایی های دشمنان شکل عملیاتی بخود گرفت.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش تصریح کرد: امروزه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نمونه های موفق تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی هستند.

وی اظهار داشت: امروزه بسیاری از واردکنندگان با استفاده از راهبردهای اقتصاد مقاومتی به تولید کنندگان و یا کارآفرینانی موفق تبدیل و مناطق آزاد و ویژه اقتصادی نیز به عرصه های بزرگ تولید و اشتغال مبدل شده اند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد فعالان اقتصادی بخش خصوصی در مناطق آزاد هشت گانه کشور به خوبی در سطح ملی اطلاع رسانی نشده است اظهار داشت: خوشبختانه تراز تجاری مناطق آزاد با احتساب صادرات محصولات تولیدی این مناطق به سرزمین اصلی در چند سال گذشته مثبت شده است و این روند با عزمی جزم تداوم خواهد یافت

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش گفت: شاید بسیاری از هموطنان و حتی ساکنان کیش اطلاع نداشته باشند که در جزیره کیش با محوریت گردشگری بیش از 380 واحد تولیدی با رعایت مسائل زیست محیطی در عرصه تولید فعالیت گسترده دارند.

جعفر آهنگران در ادامه خاطر نشان کرد: امسال به واسطه استمرار شرایط ناشی از همه گیری کرونا درکشور  آداب و رسوم پسندیده سفر و دید و بازدیدهای نوروزی تا حد زیادی تعدیل می شود وامیدواریم که همه عزیزان در جزیره کیش نیز با اهتمام جدی در رعایت ضوابط بهداشتی کمک کنند تا شرایط رو به بهبود استمرار داشته و خدای ناکرده ما درپایان نوروز شاهد اوج گیری روند ابتلا نباشیم .

وی تاکید کرد: جزیره کیش هم طبق روالی که در تمام طول یک سال گذشته داشته سختگیرانه و با جدیت برای رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا و ایمن سازی فضای شهری تلاش می کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش افزود: همکاران من در نوروز هم با تقویت نظارت های بهداشتی و ضدعفونی مکرر درمبادی ورودی ، اماکن گردشگری و تفریحی و مراکزتجاری، کاهش ظرفیت پذیرش مسافران در پروازها وافزایش شمار پروازها، ضدعفونی سرویس های ناوگان حمل و نقل شهری و انسجام و تعامل گسترده با فعالان عرصه گردشگری و بخش خصوصی تلاش  خواهند کرد که سلامت ساکنان و گردشگران جزیره کیش حفظ شود.

آهنگران تاکید کرد: اگرچه درسال گذشته  به دلیل شرایط ناشی ازکرونا شاهد رکود فعالیت های اقتصادی درکشور بودیم اما در جای جای جزیره زیبای کیش به لطف خداوند و تلاش گمنامانه ولی اثر بخش همکاران عزیزم در سازمان منطقه آزاد کیش و شرکت های تابعه و فعالان بخش خصوصی شاهد نمونه های متعددی از خدمات ارزشمند دولت تدبیر و امید هستیم.

وی تصریح کرد: خداوند رو شاکریم که به مدد سیاست های سختگیرانه برای مقابله باکرونا جزیره کیش توانست زمینه استمرار کسب و کارها و روند اجرای طرح های توسعه ای ، عمرانی، اقتصادی و سرمایه گذاری را فراهم کند.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت : ما دربخش پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری روند رو به رشدی نسبت به سال های گذشته داشته ایم . روند اجرای طرحهای عمرانی هم با قوت پیگیری شد به گونه ای که درشهریور ماه گذشته یازده طرح ملی درحوزه های گردشگری ، مسکن، توسعه زیرساخت های فرودگاهی و گردشگری ،ایجاد مرکز نوآوری باهدف تقویت شرکت های دانش بنیان ، فراهم کردن زمینه ارتباطات پایدار با توسعه شبکه فیبرنوری و چند واحد بزرگ تولیدی صادرات محور از طریق وبینار با حضور رییس جمهورمحترم کشورمان به بهره برداری رسید.

وی از افتتاح چندین طرح بزرگ گردشگری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در چند روز آینده خبر داد و گفت: امید داریم که  با  اهتمام جدی ساکنان و گردشگران عزیز جزیره کیش در رعایت ضوابط بهداشتی و تعامل خوب شان برای مهار بیماری کرونا بتوانیم وضعیت ایمن جزیره کیش راحفظ کنیم به طوری که با مجموعه تلاش های مسئولان ، مردم و فعالان صنوف مختلف جزیره کیش سال 1400 سال رونق هرچه بیشتر جزیره کیش و رونق کسب و کارساکنان عزیز این منطقه باشد.

جعفر آهنگران تاکید کرد: سازمان منطقه آزاد کیش مثل همیشه خود را خادم ساکنان کیش می داند و بیش از گذشته به سراغ کارآفرینان و فعالان خواهد رفت تا عوامل بازدارنده فراروی آنان را از میان بردارد.

وی افزود:  همکارانم با رشد و یادگیری و توانمند سازی مستمربا کوتاه سازی، ساده سازی و استانداردسازی فرایندها و بهبود و ارتقاء عملکرد سازمانی به رضایت مشتریان و ذینفعان دست یافته و بدین طریق منابع پایدار مالی به سرانجام خواهد رسید.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش اظهار داشت : سازمان با ساماندهی به این مولفه ها در پی تحقق اهداف راهبردی است.تردیدی نیست تفاهم ، اجماع و مشارکت حداکثری ما را به سازمانی جوان، پویا ، چابک و شاداب و پذیرفته برای همه ذینفعان رهنمون می سازد.