تحقق رونق اقتصادی کیش با تامین سلامت نیروی انسانی

دکتر رضانیا از برگزاری کارگاره های آموزشی و بازرسی های متعدد بهداشت حرفه ای با هدف ارتقاء سلامت نیروی انسانی در بهمن امسال خبرداد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت کیش سه مولفه؛ "تامین سلامت، ایجاد رفاه و انگیزه در نیروی انسانی" هر جامعه ای را عامل اصلی و زمینه ساز توسعه و رونق اقتصادی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به این که بهره وري و كيفيت بالاي كار مي تواند توليد سالم مواد و كالاها را تضمين کند ، بازرسان بهداشت حرفه ای مرکز توسعه سلامت کیش در بهمن امسال از 54 واحد صنفی بازدید کردند که دو واحد صنفی به علت بی توجهی به ضوابط ابلاغ شده، اخطار کتبی دریافت کردند.

رضانیا بر لزوم اهمیت برگزاری کارگاه های آموزشی و تاثیر آن درارتقاءسطح زندگی منابع انسانی اشاره کرد و افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی"پيشگيري از حوادث، آسيب ها، بيماريهاي شغلي، حفاظت كارگران در مقابل فشارهاي بيش از حد جسمي و رواني و استفاده صحیح از منابع موجود" تاثیر بسزایی در سطح سلامت جامعه دارد.

وی در ادامه بیان داشت: بازرسان این مرکز در بهمن امسال برای 791 نفر از شاغلان جزیره کیش کارگاره آموزشی" پیشگیری و کنترل شیوع بیماری کرونا "را برگزار کردند.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش خاطر نشان کرد: هدف از ارائه خدمات بهداشت حرفه اي؛ تامين سلامت و استفاده بهينه از توان كاري و رفاه نیروی کار درجامعه است.

شایان ذکر است انجام فعالیت و بررسی های لازم به منظور آگاهی از "وضع بهداشت محیط کار و وضعیت عمومی کارگاه ها، کارخانجات، شناخت مسائل بهداشتی صاحبان مشاغل مختلف، جمع آوری اطلاعات مورد نیاز،آگاهی از عوامل بیماری زا، اندازه گیری و ارزیابی عوامل زیان آور محیط کار، اعلام نواقص و صدور اخطاریه ها و رسیدگی به شکایات ارائه شده از واحدهای تولیدی و خدماتی، تجزیه و تحلیل و ارزیابی ارگونومیکی در محیط کار، همکاری با پزشک مجرب طب کار در زمینه تشکیل پرونده های بهداشتی و انجام معاینات دوره ای، پیش از استخدام و اختصاصی شاغلان" از جمله اقدامات مرکز توسعه سلامت کیش در زمینه بهداشت حرفه ای است.