آغاز عملیات اجرایی سه طرح عمرانی در کیش

علمیات اجرایی سه طرح عمرانی "دو باب مدرسه "9کلاسه و 18کلاسه"، مسجد و درمانگاه" با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این منطقه آغاز شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، آئین کلنگ زنی سه طرح عمرانی که با حضور مدیرعامل، معاونین و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، امام جمعه، محمدعلی وکیلی سرپرست معاونت فرهنگی، گردشگری و صنایع خلاق دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان، مسئولین محلی، نظامی و انتظامی سه شنبه ۲۲ مهر در فاز سه نوبنیاد جنب میدان آرین برگزار شد.

غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم بر لزوم اهمیت فضاهای آموزشی، مذهبی، مدرسه و درمانگاه که مورد نیاز این منطقه است اشاره داشت و گفت: جزیره کیش از نظر فضاهای آموزشی در وضعیت مطلوبی قرار دارد که با آغاز عملیات اجرایی این مدارس ظرفیت پذیرش مراکز آموزشی کیش در قالب استانداردهای مورد نیاز به 810 نفر دانش آموز افزایش خواهد یافت.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که عملیات اجرایی فضای مسجد و درمانگاه آغاز شده است اظهار داست: جزیره کیش بخاطر آرامش و امنیت حاکم در این منطقه به عنوان یک الگو در سطح کشور مطرح شده است.

وی با اشاره به ضرورت تعامل هدفمند با خیرین و همچنین اداره آموزش و پرورش استان برای ساخت و توسعه فضاهای مذهبی، آموزشی و ارائه خدمات درمانی در کیش افزود: با همت نهاد امام جمعه کیش آغاز عملیات اجرایی یک باب مدرسه 9کلاسه که در بازه زمانی سه سال به بهره برداری خواهد رسید و ساخت یک مسجد و درمانگاه به نام امام محمدباقر (ع) مسئولیت خطیر جذب خیرین و هدایت آنان را به سمت ساخت و تجهیز مدرسه و مجموعه فرهنگی را بر عهده گرفته تا بتواند فعالیت های موثر و ارزشمندی را انجام دهند.

غلامحسین مظفری با اشاره به این که امروز شاهده یک رویداد ارزشمند فرهنگی در منطقه آزاد کیش هستیم تصریح کرد: مدرسه دیگری که عملیات اجرایی آن امروز آغاز خواهد شد؛ مدرسه 18 کلاسه است که به همت سازمان منطقه آزاد کیش در جهت ایجاد زیر ساخت های آموزشی و ارتقای استاداردهای مورد نیار در حوزه آموزشی محقق می شود.

مظفری ضمن ابراز امیدواری از آغاز چهار طرح عمرانی در کیش گفت: در توسعه همگون و همه جانبه در منطقه آزاد کیش که نقطه پهناوری از ایران اسلامی هست؛ جای خوشحالی است که به مقوله آموزش توجه ویژه می شود و رفع نیازمندی های آموزشی کودکان و نوجوانان این منطقه جزو دغدغه های اصلی مسئولین این منطقه است.

مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان منطقه آزاد کیش مسئولیت مهم آموزش و پرورش و آموزش عالی کشور را به عنوان تولید کنندگان اصلی اندیشه و فکر عنوان کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد کیش بر همین اساس اهتمام ویژه بر توسعه کمی و کیفی افزایش سرانه دانش آموزشی را در این منطقه در دستور کار خود قرار داده است

خانزادی با بیان این که جزیره کیش در زمینه های"اقتصادی، گردشگری و فرهنگی" به عنوان یک برند در سطح کشور مطرح شده است افزود: با عملیات اجرایی مدرسه ۹ کلاسه و ۱۸ کلاسه با سرمایه گذاری 325 میلیارد ریال و همچنین مدرسه ۱۸ کلاسه دیگری که ساخت آن۱۲ درصد پیشرفت داشته و مدرسه۴ کلاسه دیگر که در حال ساخت است سرانه آموزشی این منطقه به سطح استاندارد لازم خواهد رسید.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش در خصوص احیا و بازسازی ده نماز خانه در مدارس کیش با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش و مشارکت خیرین این منطقه و آموزش گفت: با رهنمودی های حجت الاسلام و المسلمین علیدادی امام جمعه فهیم و فرهیخته وقت جزیره کیش گام های بزرگی در زمینه ساخت مسجددر این منطقه برداشته شده است.

امام جمعه کیش خاطر نشان کرد: با حمایت های سازمان منطقه آزاد کیش اقدامات ارزشمند و موثری در حوزه مسجد سازی انجام شده است و اعتقاد ما بر این هست که علاوه بر مسجد سازی در حوزه مدرسه نیز فعالیت نقش موثری ایفا کنیم.

وی با اشاره به این که جزیره کیش نیاز به ساخت مدارس جدید دارد اظهار داشت: با حمایت های غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش کارهای قابل توجهی در زمینه های ساخت و تجهیز مدارس این منطقه انجام شده است و مسئولین و خیرین این منطقه از هیچ کمکی دریغ نکردند.

امام جمعه کیش در خصوص نام گذاری این مدارس که همزمان با شهادت یکی از بهترین روحانیون ایران که واقعا روحانی شاخص بود و این عنوان روحانیت برازنده ایشان بود مواجه شدیم افزود: کسی که به فرهنگ و آموزش و پرورش جزیره کیش کمک کرد و در مدارس نیز مشغول به تدریس بودند؛ نام گذاری این مدرسه به نام شهید حجت الاسلام و المسلمین سیدین انتخاب شد.

وی با اشاره به حدیثی از امام صادق(ع) گفت: اگر کسی یک مسجد بسازد خدا برای او یک خانه ای را در بهشت بنا خواهد کرد.خوشبختانه امروز عملیات اجرایی یک مسجد دو باب مدرسه و یک درمانگاه در این منطقه آغاز شد

شایان ذکر است حسین رباطی سرمایه گذار برج های طلایی و محمد احمدپور سرمایه گذار دهکده ساحلی کیش و از خیرین این منطقه هر کدام به مبلغ 1میلیارد ریال حمایت مالی در ساخت مدارس کیش که عملیات اجرایی آنها امروز آغاز شد مشارکت کردند.