در نشست خبری استاندار هرمزگان و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش مطرح شد

کیش در مسیر توسعه پایدار و متوازن

استاندار هرمزگان در نشست خبری افتتاح ۱۱ طرح بزرگ ملی در جزیره کیش گفت: در مسیر توسعه وپیشرفت متوازن و پایدار استان هرمزگان و مناطق آزاد کیش و قشم، شاهد اتفاقات مثبت و ارزشمندی هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، فریدون همتی استاندار هرمزگان گفت: اجرای طرح ها و رفع موانع سرمایه گذاری در از ابتدای مدیریت غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تسریع شده و حضور ایشان در جزیره کیش، فرصت مغتنم برای این منطقه است.

وی افزود: استان هرمزگان ظرفیت های بی نظیری برای سرمایه گذاری دارد و رئیس جمهور نیز در سخنان امروز خود بر انجام اقدامات لازم برای رشد سرمایه گذاری در این مناطق تاکید داشتند.

استاندار هرمزگان در ادامه بر لزوم فعال بودن همه کسب و کارها با رعایت ضوابط و مقررات اعلام شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا تاکید کرد و اظهار داشت: در شرایط سخت تحریم چاره ای جز اتکای توانمندی های داخلی برای نیل به جهش تولید نداریم.

همتی در پاسخ به پرسش منع واردات خودرو به مناطق آزاد اظهارداشت : سازمان منطقه آزاد کیش تلاش زیادی برای حل این موضوع انجام داده است و آمادگی لازم برای نشست مشترک با معاون اول رئیس جمهور جهت حصول نتیجه وجود دارد. 

وی در ادامه با بیان این که جزیره کیش از ظرفیت های معافیت گمرکی، فعالیت های دانشگاهی و بخش پزشکی، بیمارستانی و سلامت برخوردار است افزود:  از نظر دانش و تیم های فن آوری، دانش بنیان و حضور دانشگاه ها در کنار اقتصاد کیش، فرصت های زیادی در این منطقه فراهم شده است. 

فریدون همتی خاطر نشان کرد: دولت تمام توان خود را برای تامین مواد اولیه کارخانجات مناطق آزاد و نیاز های کشور را به کار گرفته است تاموانع از مسیر سرمایه‌گذارها  برداشته شود. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آغاز نشست خبری با رسانه های سراسری و محلی، از زحمات و تلاش های همکاران خود در سازمان منطقه آزاد کیش و تلاش های بخش خصوصی کیش تقدیر و قدردانی کرد.

غلامحسین مظفری در این نشست، در خصوص صادرات کالاهای تولید شده در این منطقه گفت: ارسال کالاهای صادراتی از کیش به سرزمین اصلی هم اکنون با مشکلاتی مواجه است که امیدوارم با رسیدگی، این مشکل مرتفع شود تا در مسیر تولید محصولات داخلی، وقفه ایجاد نشود.

مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در پایان این نشست از معاونت توسعه و مدیریت این سازمان خواست با ارائه طرح  پیشنهادی اقدامات لازم برای حل مشکل مسکن خبرنگاران و کارمندان را در دستور کار خود قرار دهد.