در نشست مشترک مدیران عامل مناطق آزاد قشم و کیش مطرح شد:

رونق مناطق آزاد با هم افزایی و تبادل اطلاعات

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: هم افزایی و تبادل اطلاعات مناطق آزاد به منظور بهره گیری از منابع جدید موجب رونق اقتصادی از جمله صندوق های مالی و اتصال سرمایه گذاری مناطق آزاد به بازارهای سرمایه خواهد شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، نشست مشترک مدیران عامل مناطق آزاد قشم و کیش با حضور معاونین و مدیران این مناطق و اصحاب رسانه با محوریت "بررسی پنجره واحد،تامین برق، حوزه تجارت و بازار، فعالیت های دریا،سرمایه گذاری و ساخت و ساز" پنجشنبه ۲۶ تیر در مرکز همایش های بین المللی کیش، سالن رازی برگزار شد.

در ابتدای این نشست غلامحسین مظفری رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به تحقق یافتن سرمایه گذاری های عظیم اجتماعی و فیزیکی در مناطق آزاد که موجب ایجاد بهبود رونق اقتصادی در کشور می شود اظهار داشت: هم افزایی و تبادل اطلاعات میان مناطق آزاد می تواند کمک موثری در این زمینه باشد.

غلامحسین مظفری بر لزوم اهمیت بهره گیری از تجربیات مناطق آزاد قشم در حوزه های مختلف از جمله تامین انرژی و فراهم شدن بخش دیگری از زیرساخت های اصلی گاز در جزیره سیری اشاره داشت و گفت: تامین برق جزیره کیش یکی از موضوعات بسیار مهم این منطقه است و برای ارتقای کیفیت و سرعت بخشیدن این پروژه می توانیم از تجربیات ارزشمند منطقه آزاد قشم استفاده کنیم.

مظفری با بیان این که بندر آفتاب بستری مناسب برای توسعه فعالیت های پرورش ماهی و میگو در دریا است گفت: با تبادل اطلاعات و همکاری های مشترک میان مناطق آزاد قشم و کیش این مهم محقق می شود.

وی در خصوص بهرمندی منطقه آزاد قشم از تجربیات، وسعت و ماهیت کار در حوزه های سرمایه گذاری و ساخت و ساز در جزیره کیش افزود: با ایجاد ارزش افزوده و در اختیار داشتن ۲هزار میلیارد تومان منابع مالی توانستیم با موفقیت از بحران اقتصادی عبور کنیم و تمام پروژه های زیربنایی که به دلیل مشکل مالی در جزیره کیش متوقف شده بودند از جمله پروژه ترمینال فرودگاه کیش را از نو فعال کنیم و طبق برنامه زمان بندی شده پروژه فرودگاه کیش تا پایان سال جاری افتتاح می شود.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص توسعه پروژه های زیر ساختی بندر، فرودگاه و شهری در منطقه آزاد کیش با وجود مشکلات ارزی و تحریم های ظالمانه دشمنان تصریح کرد: با بهره گیری از توان و ظرفیت های داخلی شرکت های دانش بنیان و معاونت علمی ریاست جمهوری ده پل تلسکوپی ساخته شد و از این تعداد نخستین پل تلسکوپی وارد جزیره کیش شده است.

غلامحسین مظفری خاطر نشان کرد: پروژه های فعالان بخش خصوص بالغ بر 30 هزار میلیارد تومان پروژه در دست اقدام دارد که خوشبختانه بخش عمده ای از آنها در سال جاری و شهریور سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در خصوص مباحث مالیاتی حقوق کارکنان مستقر در مناطق آزاد کشور گفت: با وجود قوانین و مقرارات حاکم بر کشور و بر اساس مصوبات، استعلام های مربوطه اخذ شده و منتظر پاسخ آن هستیم و از نظر بنده این قانون مشمول مناطق آزاد نخواهد شد به دلیل این که با فلسفه وجودی مناطق آزاد کشور مطابقت ندارد.

حمیدرضا مومنی در خصوص تعامل و هم فکری میان مناطق آزاد قشم و کیش که منشاء اثرات خوبی در حوزه اقتصادی شدند اظهار داشت: تعامل و هم فکری میان این دو منطقه آزاد که در جنوب کشور قرار گرفته است افزایش خواهد یافت و از تجربیاتی که در حوزه های صنعتی در قشم و تامین منابع مالی در کیش صورت گرفته بهره مند خواهیم شد.

مومنی بر اهمیت نقش مناطق آزاد کشور در شرایط تحریم برای برون رفت از بحران خود مناطق و مجموعه حاکمیتی دولت در جنوب برای کشور افزود: نقش مناطق آزاد در داخل کشور کاهش فشار تحریم ها است و مناطق آزاد قشم و کیش اقدامات اجرایی خوبی را در این زمینه انجام دادند که برخی به نتیجه رسیده و یا در حال پیگیری هستیم، با رویکر پیش رو می توانیم خیلی از مشکلات را حل کنیم.

گفتنی است در نیمه مرداد، پروژه هایی در مناطق آزاد قشم و کیش با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفراس افتتاح خواهد شد که انجام پروژه های زیر ساختی"بندر، شهری"موجب توسعه و آبادانی هر چه بیشتر کیش می شود.