رونمایی از کتاب و آثارعکاسان بدرقه سردار در کیش

به مناسبت چهلمین روز شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی،آثار عکاسان سراسر کشور از ورود پیکر مطهر این شهید والا مقام به ایران تا زمان خاکسپاری، در کیش به نمایش درآمد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در این نمایشگاه  ۷۴ تصویر از میان 1200 اثر ارسالی به دبیرخانه این رویداد، پس از سه مرحله داوری به نمایشگاه راه پیدا کردند و جلوه های عشق و ارادت مردم ایران در آیین بدرقه سردار دلها از لحظه ورود تا مراسم خاکسپاری در مرکز همایش های بین المللی کیش به نمایش گذاشته شد.

غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین نمایش آثارعکاسان در نمایشگاه عکس بدرقه سردار ضمن درود به ارواح پاک شهدای اسلام و انقلاب و آرزوی سلامتی برای مقام معظم رهبری، راز ماندگاری سردار سلیمانی در قلب ها را تواضع، ایمان و ادب عنوان کرد و افزود: نام و یاد سردار چنان در قلب ها جای گرفته است که یادش برای ما و جبهه مقاومت ماندنی شد.

مظفری با براز خرسندی از اینکه سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این رویداد سهمی هرچند کوچک داشته است افزود: امیدوارم با یاری خداوند متعال توفیق داشته باشیم تا ارزش ها را پاس بداریم ، در عمل نیز یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم و در استمرار راه آنها تلاش کنیم.

سعید پورعلی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم با اشاره به خدمات سردار سلیمانی در طول سالهای دفاع مقدس، این شهید بزرگوار را شخصیتی جهادی شجاع و خستگی ناپذیر عنوان کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی که سردار و معمار بزرگ انهدام لقب گرفته بود با روحیه دینی و انقلابی خود در قلب مردم نفوذ کرد و مردم مجذوب او شدند.

پورعلی در توصیف بیشتر سردار شهید جاج قاسم سلیمانی گفت: سردار، مبارزی سخت کوش بود که در گوشه گوشه عرصه های مقاومت چهره و نام و خدماتش زبانزد مردم شد و آزاده ای سربلند که در اوج محبوبیت، هیچگاه اسیر قدرت نشد.

وی افزود: از نگاه مقام معظم رهبری، شخصیت جهادی از ویژگی های  برجسته سردار است که به عنوان چهره بین المللی نهضت مقاومت، در سطح ملی و منطقه ایی، باید سرلوحه و الگوی زندگی همگان باشد.

سعید پور علی همچنین از برپایی این تور نمایشگاهی  در سایر مناطق آزاد و  مراکز استانها به همت سازمان منطقه آزاد کیش خبر داد و گفت: این آثار با هماهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد نیز در یکی از گالری های برجسته تهران برای علاقمندان نمایش داده می شود و پایان بخش این تور نمایشگاهی در شهر کرمان خواهد بود.

 حجت السلام حسن زاده امام جمعه کیش نیز با اشاره به تعابیر بزرگان از ابعاد شخصیتی سردار سلیمانی گفت: از سردار سلیمانی نه به عنوان فرد بلکه به عنوان یک مکتب، شخصیتی جامع و سید شهدای مقاومت یاد شده است که برای شناخت و معرفی سردار سلیمانی نیازمند کارهای علمی، پژوهشی و استفاده از ابزار هنری مانند چنین نمایشگاه هایی هستیم.

همچنین حجت‌الاسلام حسن علیدادی امام جمعه کرمان با حضور در این مراسم به ۴۰ سال مبارزات سردار سلیمانی اشاره کرد و ضمن تشکر از تمامی حامیان و دست اندر کاران برپایی مراسم و نمایشگاه در توصیف سردار شهید سپهبد سلیمانی گفت: در نگاه قرآنی ارزش انسانها با 3 معیار سنجیده می شود و علم، فهم و درک که در درجه اول موجب شناخت آگاهی و تفاوت انسان ها می شود در وجود تحلیلگر و صاحب نظر شهید سلیمانی به خوبی دیده می شد.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی در ادامه افزود: مبارزه و مجاهده معیار دومی است که برتری انسانها را نزد خدا روشن می سازد و سردار سلیمانی 40 سال مبارزه کرد و در دها خط جنگید، جبهه های مقاومت را در اوج سختی بسیار، سامان دهی کرد، عمق جبهه مقاومت را با تربیت مجاهدان و مبارزان در جغرافیای جهان اسلام افزایش داد و موجب گسترش سطح جبهه مقاومت شد.

امام جمعه کرمان همچنین معیار سوم برتری انسانها در نگاه قرآنی را معیار تقوا عنوان کرد و اظهار داشت: باتقوایان نزد خداوند عزیزترند و حاج قاسم سلیمانی چنان با تقوا بود که آمریکا از شنیدن نامش به لرزه می افتاد.

گفتنی است حجت‌الاسلام حسن علیدادی  نماینده ولی فقیه در استان کرمان، غلامحسین مظفری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، عکاسان این آثار، معاون و مسئولان معاونت فرهنگی و گردشگری، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان،حجت السلام و المسلمین حسن زاده امام جمعه کیش، مسئولان نظامی جزیره و اصحاب رسانه کیش در این مراسم حضور داشتند.