جزیره کیش نگین خلیج فارس برای نوروز آماده می شود

بیش از 2 میلیون 500 بوته گل فصلی در آستانه نوروز در جزیره کیش کاشته شد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، در روزهای پایانی سال در جزیره کیش نگین زیبای خلیج فارس فعالیت های عمرانی متعددی از جمله بهینه سازی و توسعه فضای سبز و کاشت گل های فصلی متناسب با شرایط آب و هوایی کیش در گوشه و کنار مناطق شهری و نوار ساحلی این جزیره زیبا به چشم میخورد.

بر اساس این گزارش، هر ساله با نزدیک شدن به سال نو، شرکت عمران، آب و خدمات شهری کیش برای آماده سازی فضای کالبدی شهر و استقبال شایسته تر از میهمانان نوروزی کاشت گل های فصلی را آغاز می کند. امسال نیز، کاشت گل های فصلی از جمله اطلسی ایرانی و خارجی، جعفری، شمعدانی، کالانکوآ، رعنا، کوکب، میمون، آمارانتوس، گل چینی، کالیبراچوآ، قرنفل و لاله عباسی در میادین، معابر و پارک ها آغاز شده که این عملیات تا پایان سال ادامه دارد.

همچنین هرس درختان و چمن ها، علف کشی، کود دهی، دفع آفات و آبیاری فضای سبز معابر و میادین از دیگر فعالیت هایی است که با هدف نگهداری و بهسازی فضای سبز جزیره کیش در حال انجام است.

لازم به ذکر است بهسازی معابر، تعمیر و لکه گیری خیابانها و اجرای روکش آسفالت خیابانها، نیز از جمله اقدامات و طرح هایی است که با هدف آماده سازی سیمای شهری کیش در آستانه نوروز اجرا شده است.