مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش تاکید کرد؛

رشد خوب واحد های صنعتی کیش در سایه سیاستهای حمایتی

دکتر مونسان گفت: مدیریت یکپارچه و حمایت های قانونی باعث افزایش واحدهای صنعتی کیش شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر مونسان در آیین افتتاح 10 پروژه با حضور دبیر شورایعالی مناطق آزاد گفت: پس از اجرای پروژه های زیر بنایی و تامین زیر ساخت های کیش، گسترش صنعت را در این جزیره در دستور کار قرار دادیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش واگذاری زمین و مجوز را عمده مشکل فعالان حوزه صنعت در کیش بیان کرد و افزود: در این راستا تلاش کردیم مشکلات فعالان این بخش را رفع کنیم هر چند که این مشکلات با حداقل حمایت ها برطرف شد با توجه به اینکه تولید،‌ کار سختی است برای رونق اقتصادی باید از تولید کنندگان حمایت کرد.

وی گفت: خوشبختانه در جزیره کیش به دلیل تمرکز در مدیریت فرآیندها به سرعت انجام می شود ما نیز با استفاده از اختیارات قانونی که از طرف دولت در اختیار مناطق آزاد قرار گرفته است بخش صنعتی را توسعه دادیم.

به گفته مونسان تسریع در واگذاری زمین و مجوز به فعالان صنعت از جمله اقدامات اثر گذار در رشد صنعتی جزیره کیش است.

وی در پاسخ به این سوال که واگذاری زمین به صاحبان صنایع با چه قیمتی است گفت: با توجه به قیمت گذاری نا درست در سال 92 و رانتی که از عدم افزایش قیمت زمین ایجاد شده بود قیمت واگذاری زمین را با  بازار متعادل کردیم اما در دو بخش صنعتی و گردشگری افزایش قیمت نداشته ایم و قیمت عرضه زمین در این دو بخش با نرخ پایین و حمایتی است.