کیش می‌تواند الگوی حکمرانی رسانه‌ای کشور باشد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش بر نقش مهم رسانه ها به ویژه صدا و سیمای مرکز کیش در تحقق حکمرانی و فرهنگ اسلامی در راستای پیشرفت و توسعه منطقه تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در بازدید از صدا و سیما که شامگاه سه شنبه 17 مرداد و همزمان با روز خبرنگار صورت گرفت با تبریک این روز به نقش محوری رسانه ها در ایجاد و تحقق حکمرانی مطلوب اسلامی در جزیره اشاره کرد و گفت: رسانه ها و به ویژه صدا و سیمای مرکز کیش در شکل گیری این امر مهم نقش به سزایی دارند.

سرهنگی عنوان کرد: با توجه به امکانات محدود در صدا و سیمای کیش شاهد تولید آثار فاخری در این مرکز هستیم که نشان از فعالیت مطلوب آن دارد. 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش رسانه ها و به ویژه صدا و سیما در انعکاس خواسته های مردمی و فرهنگ جزیره گفت: صدا و سیما در زمان های مختلف از جمله انقلاب اسلامی ایران، جنگ و دفاع مقدس و فتنه های پس از جنگ نقش محوری خود را به خوبی ایفا کرده است. 

وی اظهار داشت: صدا و سیمای کیش یکی از دارایی های جزیره کیش و جزایر اقماری به شمار رفته و در استفاده مطلوب از آن باید تلاش بسیاری کرد.  

رحیم سرهنگی همچنین با اشاره به برگزاری مراسم عزاداری محرم عنوان کرد: صدا و سیمای کیش با انعکاس فرهنگ عاشورایی قومیت های مختلف کیش و غنای فرهنگی مردمان این منطقه، چهره واقعی و هویت تاریخی جزیره را به خوبی منعکس کرد. 

رییس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش افزود: جذب سرمایه گذاران در حوزه های مختلف با ارائه تصویر درستی از کیش امکان پذیر خواهد بود که این یکی از فعالیت های مطلوب رسانه ها و از درجه بالای اهمیت برخوردار است.

وی رشد و توسعه یافتگی را دغدغه مشترک تمام ساکنان کیش عنوان کرد و گفت: با همکاری بین رسانه ها و سازمان می توانیم با سرعت بیشتری برای دستیابی به اهداف خود اقدام کنیم.

رحیم سرهنگی به جهاد تبیین به عنوان یکی از مهمترین کارکردهای رسانه ملی اشاره کرد و گفت: صدا و سیمای مرکز کیش یک سرمایه مهم در منطقه به شمار می رود که در ارائه این امر نقش خود را به نحو مطلوب ایفا کرده است.

گفتنی است، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این دیدار از بخش های مختلف صدا و سیمای مرکز کیش از جمله معاونت خبر، معاونت صدا، معاونت سیما، استودیوی پخش و فرستنده مرکز کیش بازدید کردند.