تعریف بیش از یکصد بسته سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین افتتاح دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از تعریف 106 بسته اقتصادی و سرمایه گذاری در منطقه آزاد کیش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، رحیم سرهنگی در آئین افتتاح دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران که عصر امروز سه شنبه 26 تیر با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد مقدس برگزار شد با بیان این که برگزاری نمایشگاه های مختلف فرصتی مناسب در راستای معرفی بسته های سرمایه گذاری مناطق آزاد کشور است گفت: بیش از یکصد بسته سرمایه گذاری و اقتصادی بر اساس استانداردهای مورد نیاز در سازمان منطقه آزاد کیش تعریف شده است.

سرهنگی در ادامه سخنان خود افزود: در این نمایشگاه بسته هایی در حوزه گردشگری و گردشگری سلامت ارائه شده که برنامه ریزی های مناسبی با توجه به طرح جامع کیش برای آن ها در نظر گرفته شده است و سرمایه گذاران این حوزه ها با دریافت مجوز بی نام می توانند به راحتی در این حوزه ها سرمایه گذاری و فعالیت خود را آغاز کنند.

وی از کیش به عنوان بهشت سرمایه گذاری در حوزه های گردشگری و فناوری نام برد و افزود: این منطقه از لحاظ جغرافیایی و جاذبه های گردشگری همواره مورد توجه و علاقه سرمایه گذاران بوده و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری به ویژه حوزه گردشگری به شمار می رود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به توسعه صنعت گردشگری به عنوان یکی از اهداف اصلی این سازمان، حضور این منطقه در دومین نمایشگاه معرفی بسته های سرمایه گذاری و توانمندی های صادراتی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: سرمایه گذاران بزرگی به واسطه وجود پر برکت حرم مطهر رضوی در مشهد حضور دارند که سرمایه گذاری در جزیره کیش برای آن ها از جذابیت بالایی برخوردار است.

رحیم سرهنگی با اشاره به حضور سرمایه گذاران و گردشگران اسلامی در قالب تورهای گردشگری سلامت و زیارتی در مشهد مقدس عنوان کرد: با توجه به اهمیت توسعه گردشگری اسلامی سرمایه گذاران مشهد مقدس با سرمایه گذاری در کیش می توانند نقش مهمی برای حضور گردشگران کشورهای اسلامی در این منطقه ایفا کنند.

سرهنگی عنوان کرد: سعی ما بر این است تا با شناسایی و رفع مشکلات فرآیند دریافت مجوز سرمایه گذاری، جزیره کیش جزو برترین های شاخص های راه اندازی کسب و کار در کشور محسوب شود.

وی تصریح کرد: ایجاد جذابیت و سهولت در فرآیندهای سرمایه گذاری یکی از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد کیش برای فعالیت هر چه بهتر سرمایه گذاران در کیش بوده است.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تشکیل کارگروهی برای جذب سرمایه گذاران در جزیره اقداماتی نسبت به رفع موانع و مشکلات پیش روی سرمایه گذاران انجام می شود.

رحیم سرهنگی در ادامه سخنان خود به فعالیت های مشترک میان مشهد مقدس و سازمان منطقه آزاد کیش اشاره کرد و افزود: خراسان رضوی از لحاظ جغرافیایی به عنوان دروازه بسیاری از کشورهای آسیای مرکزی و همسایگان شرقی کشور به شمار می رود که می توان فعالیت های سرمایه گذاری مشترکی با این کشورها در جزیره کیش و مشهد مقدس و خراسان رضوی و راه ارتباطی برای صادرات و ارائه خدمات خارجی ایجاد کرد.