برگزاری مراسم با شکوه نکوداشت 20 آبان "روز کیش"

با استقبال پرشور عموم مردم، ساکنان و گردشگران جزیره مراسم با شکوه گرامی داشت 20 آبان "روز کیش" شامگاه جمعه در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در این مراسم ضمن گرامی داشت 20 آبان "روز کیش" با تاکید بر این که کیش می تواند به عنوان یک نماد و شهر آرمانی در کشور و منطقه نقش آفرینی کند، اظهار داشت: دیواره یخ نوردی به عنوان نخستین دیواره چهار فصل در دنیا محسوب می شود که توسط بخش خصوصی در کیش به بهره برداری رسید.

وی ضمن اشاره به مراسم کلنگ زنی نخستین مرکز بهداشت و پایگاه سلامت کیش، بیان داشت: افتتاح چندین طرح برای نخستین بار در کیش بیانگر پیشرفت و توسعه این منطقه است.

کشاورز گفت: امسال برای رونمایی از طرح جامع گردشگری از میان300 مقاله روز دنیا 200 مقاله معتبر در این طرح استفاده شده است.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: با رویکردی عالمانه، باتدبیر، نشاط و سرزندگی و امید به آینده؛ در بازه زمانی یک سال با مشارکت همه جانبه مردم بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

به گفته مهدی کشاورز، با بررسی مشکلات و برنامه ریزی های مناسب به صورت عملیاتی فعالیت خواهیم کرد و تا سال آینده اتفاقات خوبی برای کیش رقم خواهد خورد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از طراحی و رونمایی طرح جامع ساماندهی سواحل با هزینه ای بالغ بر ۹ هزار میلیارد تومان در جزیره کیش خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالرحمان یوسف پور، امام جمعه موقت جزیره نیز با تبریک و گرامیداشت روز کیش گفت: این جزیره مرجانی با زیبایی های منحصر به فردی که دارد در جهان و منطقه زبان زد عام و خاص  است و باید در برابر همه این نعمت ها قدردان و شکرگزار باشیم.

یوسف پور در ادامه تصریح کرد: جزیره کیش دارای استعدادهای نابی است که باید آن را پاس داشت و در راستای توسعه همه جانبه کیش زیبا از آنها بهره برد.

وی، تاکید کرد: برای سرآمد شدن این خاک پاره مرجانی باید مشکلات حوزه آموزش و پرورش، زیرساخت های آن و همین طور موضوع مسکن حل شود تا شاهد سرعت بخشیدن به توسعه کیش باشیم.

شیخ یعقوب شمس با بیان این که ظرفیت های طبیعی کیش برای پیشرفت و تحول نیازمند مشارکت همه جانبه مردم است، گفت: مشارکت مردم و جذب سرمایه گذار با کاهش فرایندهای اداری تاثیر بسزایی در رونق کیش دارد.

امام جمعه اهل تسنن کیش اظهار داشت: جذب استعدادهای برتر و الهام بخش، نوآوری و خلاقیت در جذب ایده ها از سرزمین اصلی می تواند علاوه بر تقویت کیش موجب رونق اقتصاد ملی هم شود.

لازم به ذکر است: رونمایی از تمبر یادبود کیش، رونمایی از کتاب نمایگان فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش، تجلیل از مدال آوران رشته های مختلف ورزشی، استندآپ کمدی، رقص های آیینی و سنتی، اجرای علیرضا افتخاری از جمله برنامه های پیش بینی شده در این رویداد بود.

شایان ذکر است در این مراسم مسوولان سازمان منطقه آزاد کیش، محمود لیایی مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، ائمه جماعات، مسوولان نظامی و انتظامی کیش نیز حضور داشتند.