در مراسم انعقاد تفاهم نامه برگزاری المپیاد ورزشی فوتسال جوانان کشور

قابلیت ارتقاء نخستین المپیاد فوتسال "کیش کاپ" در سطح بین المللی

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران از استقبال برنامه توسعه و گسترش نخستین المپیاد فوتسال "کیش کاپ" خبر داد که در سال های آینده می توان آن را در سطح بین المللی برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، احسان اصولی عصر جمعه بیستم آبان در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری میان سازمان منطقه آزاد کیش و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران با محوریت برگزاری المپیاد ورزشی فوتسال جوانان کشور"استعداد یابی تیم ملی فوتسال زیر 20 سال" با نام کیش کاپ که در سالن اجتماعات سازمان برگزار شد؛ از رویکرد توسعه محوری و حمایت های فدراسیون فوتبال کشور خبر داد.

اصولی ضمن قدردانی از همکاری و حمایت سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: با مذاکرات انجام شده خوشبختانه امروز شاهد عملیاتی شدن این اقدام مهم در جزیره کیش هستیم.

وی فعال کردن استان ها به ویژه استان های محروم کشور را یکی از ویژگی های بارز این تفاهم نامه بر اساس نیاز موجود در فضای استعداد یابی کشور عنوان کرد و گفت: برخی از استان ها، تیم در لیگ های کشوری ندارند و این اقدام ارزشمند می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: با استفاده از تجارب و دانش پیشکسوتان جامعه فوتسال ایران با محوریت بررسی کمی و کیفی موضوع و برنامه ریزی مناسب در فراخوانی سطح 32 استان سبب فعال شدن استان های کشور در این حوزه ورزشی شد.

احسان اصولی در رابطه با استعداد یابی مراکز استان و شهرستان ها، گفت: تیم های منتخب هر استان از 28 آذر تا سوم دی در این المپیاد حضور خواهند یافت و ظرف 6 روز مسابقات برگزار می شود.

اصولی کشف و شناسایی استعدادهای بازیکنان هنگام بازی و معرفی بازیکنان مستعد در المپیاد را از رویکردهای مهم فدراسیون فوتبال برشمرد و افزود: با این اقدام می توانیم بانک اطلاعات ارزشمندی را به دست بیاوریم و برای تیم های ملی رده های سنی پایه و امید بر اساس این بانک اطلاعات و سابقه ای که استخراج می شود تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی در ادامه سخنان خود، تصریح کرد: این ذخیره انسانی فوتسال ایران که در سطح دنیا می تواند نقش آفرینی کند غنی تر و پشتوانه سازی برای بازیکنان تیم ملی بزرگسالان می شود.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران فضای مهیا شده همراه با امکانات لازم در جزیره کیش را یکی از ظرفیت های موجود برای جلب توجهات بیشتر به این منطقه، عنوان کرد و اظهار داشت: تمام این اقدامات می تواند فضای همکاری و تعامل سازنده ای را مهیا کند.

احسان اصولی، گفت: با توجه به زیر ساخت های منطقه آزاد کیش از آمادگی لازم برای بهره برداری بهینه و به نوعی به کار گیری این ظرفیت ها در سطح ملی همچون برگزاری اردوهای تیم ملی "فوتبال، فوتسال، فوتسال ساحلی" در رده های سنی مختلف در بخش بانوان و آقایان" برخورداریم.

اصولی از  برگزاری دوره های آموزشی کلاس های آسیا در فوتبال و فوتسال، داوری و مدرسی در منطقه آزاد کیش، خبر داد و بیان داشت: سیاست راهبردی این هست که کیش به عنوان جزیره دوستدار ورزش باشد و ایجاد تعامل و همکاری های طرفین از ویژگی های انعقاد این تفاهم نامه است.

گفتنی است در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری، مهدی کشاورز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران، رضا شجیع مشاور و سرپرست اداره کل حوزه مدیرعامل، محسن نظرپور مدیرعامل شرکت عمران، آب و خدمات،محمد نیکجو سرپرست روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، عزیزاله فرضی پور رئیس مرکز ورزش و تفریحات سالم کیش و محمود پازوکی رئیس هیئت فوتبال جزیره کیش حضور داشتند.