منطقه آزاد کیش پیشرو در توسعه ورزش های آبی، دریایی و ساحلی

وزیر ورزش و جوانان از جام جهانی 2022 قطر به عنوان فرصت مناسبی برای حضور کشورمان نام برد و به بهره گیری از ظرفیت های ورزشی منطقه آزاد کیش تاکید کرد

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سید حمید سجادی در نشست اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با روسای هیات های ورزشی و اعضای شورای ورزش منطقه آزاد کیش که روز دوشنبه 27 تیر در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد با اشاره به اهمیت وجود موزه ورزشی در کیش جهت آشنایی با ورزش های این منطقه گفت: منطقه آزاد کیش در توسعه ورزش های آبی، ساحلی و دریایی پیشرو بوده و می توانیم از ظرفیت های سایر مناطق آزاد و استان ها استفاده کرده و مهمترین رویدادهای ورزشی را در راستای توسعه گردشگری و جذب توریست در جزیره کیش برگزار کنیم.

وی به برگزاری جام جهانی قطر در همسایگی کشور اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه کشورهای حوزه خلیج فارس در طول سال برنامه های مهم ورزشی برگزار می کنند ما نیز باید از این فرصت ها استفاده لازم را ببریم و این رویداد فرصت مناسبی است تا با ارائه دیدگاه های راهبردی، جزیره کیش به عنوان پایلوت ورزشی کشور معرفی شود.

دکتر سجادی با تاکید بر استفاده تمامی اقشار جامعه از امکانات ورزشی تصریح کرد: قیمت تعرفه ورزش در سراسر کشور از جمله جزیره زیبای کیش نباید افزایش داشته باشد تا عموم مردم با هر سطح از درآمد از امکانات ورزشی استفاده کنند.

وی همچنین با تشکر و قدردانی از زحمات بهرام افشارزاده در کیش گفت: در زمان تصدی مسولیت ورزش جزیره کیش توسط اینجانب ۳۳ ورزشی فعالیت می کردند که امروز شاهد فعالیت۴۰ هیات ورزشی در حوزه های مختلف هستیم و این نشادهنده پیشرفت جزیره کیش در زمینه ورزش است.

وزیر ورزش و جوانان جزیره کیش را یکی از مناطق آزاد پیشرو در حوزه ورزش عنوان کرد و افزود: انجمن ها و هیات های ورزشی‌ منطقه آزاد کیش در حد فدراسیون بوده و امیدوارم که بتوانیم شاهد رشد ظرفیت های ورزشی در دیگر مناطق کشور نیز باشیم.

حمید سجادی با اشاره به وجود ظرفیت ها و سازمان های مردم نهاد (سمن ها) در حوزه جوانان اظهار داشت: در مناطق آزاد مانند سایر ادارات کل مسائل مربوط به جوانان در کنار ورزش مورد پیگیری قرار گرفته و خانه های جوان و سمن سراها در این مناطق دایر شود.

سجادی تصریح کرد: از مهندس کشاورز و دکتر شجیع تقاضا دارم سرانه و اماکن ورزشی، امکانات گردشگری، اماکن بخش خصوصی و دولتی، المپیک، زمین های تنیس و هر آنچه که در ورزش منطقه وجود دارد را مورد بررسی و مرور قرار داده تا بتوانیم با برنامه ریزی های مناسب از پتانسیل های موجود منطقه در حوزه ورزش و جوانان به خوبی بهره لازم را برد.

وی با تاکید بر عدم افزایش تعرفه ورزشی در سراسر کشور از جمله جزیره زیبای کیش گفت: باید آماده سازی شرایط برای استفاده تمام اقشار مردم از امکانات ورزشی در دستور کار خود قرار گیرد تا همه بتوانند با هر سطح درآمد از امکانات ورزشی استفاده کنند.

وزیر ورزش و جوانان به اجرایی شدن عضویت هیات های ورزشی منطقه آزاد کیش در مجامع فدراسیون ها در زمان تصدی مسوولیت ورزش کیش توسط وی اشاره کرد و گفت: در اوایل سال جاری در جلسه شورای معاونان خواستار پیگیری و بررسی رسمیت دادن نحوه استقلال هیات های منطقه آزاد و تعیین و تکلیف صدور احکام روسای هیات ها از معاونان وزارتخانه به ویژه دکتر شکوه فر، معاون حقوقی شده و امیدواریم با پیگیری های انجام شده جزیره کیش در ورزش نیز رتبه اول مناطق آزاد را کسب کند.

وزیر ورزش و جوانان توجه به دیپلماسی ورزشی را مهم عنوان کرد و افزود: در جلسات مشترک با وزیر ورزش و‌ جوانان آذربایجان پیشنهاد برگزاری مسابقات ورزش های آبی بین دو کشور عنوان شد.

سجادی تصریح کرد: با عزم و ارده جهادی که در دولت دیده می شود و فعالیتی که به بهانه جام جهانی در جزیره کیش شکل گرفته است می توان تحولی عظیم در حوزه ورزش کشور ایجاد کرد.