لزوم شناسایی و رفع مشکلات ادارات و دستگاه های کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از شناسایی و رفع مشکلات توسط ادارات و دستگاه های کیش خبر داد و بر لزوم رفع آن ها تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی کشاورز در نود و دومین جلسه شورای اداری که روز چهارشنبه 25 خرداد در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد با بیان اینکه مشکلات بنا بر نیاز در سال باید احصا و رسیدگی به آن ها را زمان بندی کرد گفت: موضوعات مطرح شده باید از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار گرفته و در جهت رفع آن ها اقدامات لازم انجام شود.

مهدی کشاورز مشکلات موجود در جزیره کیش را ناشی از طرح توسعه نامتوازن عنوان کرد و گفت: براساس طرح جامع در حوزه مسکن 60 درصد پیشرفت وجود داشته است که نیاز بخش متوسط را برطرف نکرده و به علت نبود توازن در طرح توسعه کیش، زیر ساخت ها در این حوزه تنها 15 درصد پیشرفت و رشد داشته است.

رییس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ادارات و دستگاه‌ها باید با شناسایی مشکلات حوزه های خود در رفع آن تلاش کرده و تنها سازمان را مسوول پیگیری، رسیدگی و رفع آن ها عنوان نکنند.

 وی با تاکید بر این موضوع که مشکلاتی که در سنوات گذشته به وجود آمده است در یک شب قابل حل نخواهد بود عنوان کرد: مسئولان وظیفه دارند با برطرف کردن مشکلات و تلاش مضاعف به مردم خدمت کنند و در مقابل نیز مردم با همدلی و انتظارات معقول با سازمان همکاری های لازم را داشته باشند.

کشاورز با بیان این که مجموعه ها باید در جلسات انتقادهای صریح از فعالیت یکدیگر داشته باشند عنوان کرد: با تغییر روش جلسات به سمت موضوع محور شدن فعالیت های انجام شده باید به گونه ای باشد که مردم نتیجه آن را به خوبی مشاهده کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به این موضوع که مشکلات مردم را شنیده و برای رسیدگی و رفع آن ها تلاش خواهیم کرد اظهار داشت: تنها شنیدن مشکلات کافی نبوده و سعی ما بر این است تا بازخورد مناسبی در این خصوص ارائه کنیم.

کشاورز با اشاره به مشکلات موجود در زیرساخت های آب و برق  کیش گفت: باید نسبت به افزایش ظرفیت تولید آب و برق در سنوات پیش اقدامات لازم انجام می شد تا میزان تولید و مصرف در این حوزه با هم برابر نشود.

وی اتحاد و همکاری میان دستگاه ها و ادارات موجب بالارفتن بازده کاری عنوان کرد و گفت: در نتیجه همکاری میان دو شرکت تولید برق فعال کیش 15 مگا وات میزان تولید افزایش داشته تا جزیره کیش با معضل قطعی برق در تابستان روبرو نشود.

مهدی کشاورز با تاکید بر این که اقدامات مختلفی جهت عبور از بحران آب و برق در دستور کار سازمان قرار گرفته است افزود: با به نتیجه رسیدن تلاش ها در آینده ای نزدیک در حدود ۳۰ مگاوات به ظرفیت تولید برق جزیره افزایش خواهد یافت.

وی با بیان این نکته که سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان بالاترین نهاد اجرایی و حاکمیتی از راهکارهای ارائه شده سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی و خصوصی استقبال می کند اظهار داشت: اقداماتی در خصوص رفع  مشکل خانه های شبانه، موضوع پسماند، زباله، خودرو و مسکن انجام شده است که نتیجه آن در زمان مناسب به اطلاع عموم خواهد رسید.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش از ارسال ۵ نامه در خصوص واردات خودرو به وزارت صمت خبر داد و افزود: واردات خودرو نیاز به هماهنگی بیشتر دستگاه‌های مرتبط با آن را دارد.

کشاورز در خصوص میزان اجاره بهای مسکن در کیش گفت: مالکان مسکن ها با پیروی از قانون و بر اساس نرخ متعارف اجاره بها را افزایش دهند.

همچنین شیخ یعقوب شمس با بیان این که مردم کیش شایسته خدمت رسانی مناسب هستند افزود: با توجه به عدم اجرای صحیح قانون چگونگی مناطق آزاد، ساکنان و فعالان اقتصادی این توقع را دارند که جزیره کیش در مسیر صحیح آن بازگشته و طبق قانون خود و مناطق آزاد اداره شوند.

امام جمعه اهل تسنن کیش با اشاره به رشد نامتعارف اجاره بهای مسکن در کیش عنوان کرد: این امر موجب نارضایتی ساکنان کیش شده است و باید نسبت به رفع مشکلات معیشتی و مسکن مردم تصمیمات لازم اتخاذ و اجرایی شود.

رئیس اداره پست کیش نیز در این جلسه با اشاره به برخی از مشکلات اداره پست کیش عنوان کرد: ارائه نشدن خدمات پست اینترنتی، نصب نشدن پلاک کدپستی ۱۰ رقمی روی درب منازل مسکونی و اماکن تجاری و کمبود فضای تجزیه و مبادلات پستی از جمله مشکلاتی است که باید به آن ها رسیدگی شود.

حسن زاده، با اشاره به برگزاری همایش روزجهانی تمبر  عنوان کرد: این همایش روز 17 مهر و با حضورکشور‌های عضو اتحادیه جهانی پست برگزار می شود که در این رویداد از تمبر یادگاری روز کیش  رونمایی خواهد شد.

وی در پایان گفت: از دیگر برنامه های اداره پست کیش نصب پلاک هوشمند کدپستی ۱۰ رقمی در سال جاری است.