تاکید رئیس مرکز توسعه سلامت کیش برتوجه به تاریخ تولید و انقضاء محصولات غذایی و بهداشتی

دکتر رضانیا از بازرسی مستمر و نظارت گسترده مرکز توسعه سلامت کیش بر روند نگهداری، توزیع و پخش محصولات غذایی و آرایشی و بهداشتی در سوپرمارکت ها و انبارهای توزیع و پخش جزیره کیش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، دکتر رضانیا بر ضرورت توجه ساکنان کیش در هنگام خريد اقلام خوراكي، آشاميدني، آرايشي، بهداشتي و دارويي به مشخصات درج شده روي بسته بندی ها به ویژه تاريخ توليد و انقضاء برای کسب اطمینان از سلامت بسته بندي آن تاکید کرد و از بازرسی مستمر و نظارت گسترده مرکز توسعه سلامت کیش بر روند نگهداری، توزیع و پخش محصولات غذایی و آرایشی و بهداشتی در سوپر مارکت ها و انبارهای توزیع و پخش جزیره کیش خبر داد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش پیرو کشف و معدوم کردن 3 هزار و276عدد قوطی شیر عسل تاریخ گذشته در بازرسی های این مرکز گفت: بازدید ها به صورت مستمر انجام می شود و در صورت کشف مواد غذایی تاریخ گذشته از سوپرمارکت ها و انبارهای توزیع و پخش شناسایی؛ ضبط و برای معدوم کردن روانه بازیافت می شود.

دکتر رضانیا ضمن تاکید مجدد بر ضرورت همکاری مردم در اطلاع رسانی به موقع اظهار داشت: در حوزه بهداشت و سلامت مردم تعارف نداریم و با متخلفان فروش و نگهداری هر نوع کالای تاریخ گذشته و ممنوعه اعم از بهداشتی؛ دارویی و غذایی برخورد خواهد شد.

رئیس مرکز توسعه سلامت کیش از تمامی صنوف خواست به جهت پيشگيري از وجود كالاهای تاریخ مصرف گذشته در سطح عرضه و بروز برخوردهاي قانوني مركز توسعه سلامت، برنامه خود اظهاري كالاهاي تاريخ گذشته خود را بسیار جدي بگيرند.

دکتر رضانیا از ساکنان کیش خواست ازخرید موارد تاريخ گذشته؛ مخدوش يا بسته بندي آسيب ديده پرهیز کنند.

وی افزود: افراد می توانند ضمن تذكر به متصدي فروش برای اطمینان از توجه فروشندگان به رعایت تذکرات، موارد فوق را به مركز توسعه سلامت كيشواحد بهداشت محیط (07644423311)،شماره موبایل 09366858085 و سامانه 190 انعكاس دهند.