برگزاری نشست تخصصی میان تجار ایران و اقلیم کردستان عراق در کیش

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش از برگزاری نشست تخصصی میان تجار ایران و اقلیم کردستان با هدف ارائه فرصت های بیشتر، همکاری تجاری و مبادله توافق نامه هایی در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سعید پورزادی، گفت: آنچه ما در دو روز برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو 2023تهران شاهد بودیم، مذاکرات سازنده در سطوح مختلف فنی و اقتصادی بود.

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در ادامه سخنان خود، گفت: جزیره کیش دارای 6 بندر تجاری فعال و بنادر شیلات، ظرفیت های گردشگری و اقتصادی مطلوب، شرایط مناسب برای برگزاری رویدادهای اقتصادی و نمایشگاهی است که این امر مهم فرصتی مغتنم برای سرمایه گذاری در این منطقه محسوب می شود.

وی نمایشگاه معرفی توانمندی های صادراتی ایران اکسپو را فرصتی مناسب برای ارائه فرصت ها و ظرفیت های ایران به ویژه مناطق آزاد، به کشورهای دیگر ارزیابی کرد و اظهار داشت: در حال حاضر تفاهم نامه هایی میان فعالان مناطق آزاد اقلیم کردستان عراق با فعالان کیش و سایر مناطق آزاد کشور در دستور کار است.

پورزادی تصریح کرد: بازرگانان و تجار رویکردهای ارزشمندی در جلسات برگزار شده در نمایشگاه اکسپو 2023 تهران، مطرح کردند که به زودی پیگیری می شود.

سعید پورزادی در پایان سخنان خود، منطقه آزاد کیش را پل ارتباطی میان اقلیم کردستان عراق با کشورهای حاشیه خلیج و کشور ایران برشمرد و عنوان کرد: ما به عنوان نماینده دولت در سازمان منطقه آزاد کیش بستر سازی برای مراودات بین المللی را پیگیری می کنیم،

پورزادی، خاطر نشان کرد: روز گذشته برای برقراری پروازهای گردشگری و ارتباطات تجاری و تسهیل در زمینه سفر و تجارت، با مسئولان ایرلاین های جمهوری اسلامی ایران مذاکراتی انجام دادیم.