تدوین طرح مرجان (دبیرخانه توسعه پایدار کیش و هندورابی) طرحی برای رونق کسب و کار و گردشگري و توسعه پایدار جزیره

نخستین جلسه دبیرخانه توسعه پایدار کیش و هندورابی با هدف تدوین "طرح مرجان" به عنوان برنامه ای جامع برای توسعه مشارکت های بخش خصوصی و سازمان منطقه آزاد کیش در مسیر توسعه پایدار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، این جلسه با حضور رحیم سرهنگی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، مهدی ادیبان سرپرست معاونت گردشگری و نمایندگان جوامع تخصصی، چهارشنبه 18 مرداد در سالن اجتماعات سازمان منطقه آزاد کیش با بررسی موضوعاتی همچون "افزایش پروازها و ترغیب سفر گردشگران به جزیره کیش، رونق بخشی کسب و کارها، برگزاری رویدادهای سالانه، تبدیل جزیره به قطب صنایع خلاق و ..." برگزار شد. 

ادامه این گزارش می افزاید: اعضاء شرکت کنندگان در این نشست با ارائه تجربیات و دستاوردهای کسب شده، علاوه بر تایید پیشنهادات، ظرفیت های ارزشمند خود را برای تقویت و رفع موانع موجود در مسیر پیشرفت جزیره کیش به کار خواهند گرفت. 

لازم به ذکر است: طرح مرجان، مجموعه ای از اقدامات هدفمند و نوآورانه در راستای بهره وری از ظرفیت های بخش خصوصی و سازمان نقش تاثیر گذاری در تسهیل و تسریع فرآیند سرمایه گذاری و‌ پیشرفت جزیره کیش خواهند داشت.

بنابراین گزارش ماموریت اصلی طرح مرجان ایجاد چشم انداز مشترک، ریل گذاری مسیر توسعه پایدار کیش و جذب حداکثری مشارکت ذینفعان است. 

چشم اندازی که همه ذینفعان با علاقمندی بیشتر در مسیر تحقق آن گام های موثری خواهند برداشت که با ایجاد کنسرسیوم های تخصصی و سرمایه گذاری، موجبات پیشرفت پایدار جزیره، خلق ارزش و تولید ثروت پایدار برای جزیره و رفاه بیشتر کیشوندان را دنبال خواهد داشت.

گفتنی است در گام نخست ضمن فراهم کردن ظرفیت مشارکت و همکاری همه علاقمندان؛ جلسات تخصصی هم اندیشی با موضوعات دارای اهمیت در جزیره کیش برگزار می شود و علاقمندان می توانند با ارائه ظرفیت های دانشی، فرهنگی و اقتصادی در تدوین این طرح نقش آفرینی کنند و به زودی شیوه مشارکت و همکاری به اطلاع عموم علاقمندان خواهد رسید.